Kancelaria Radcy Prawnego - Rozliczenia z Klientami
Wysokość wynagrodzenia ustalana jest każdorazowo w zależności od poziomu skomplikowania sprawy, czasochłonności oraz potrzeb Klienta.
Jeżeli sprawa jest skomplikowana i przy jej zleceniu trudno jest przewidzieć rzeczywisty nakład pracy, a w konsekwencji wysokość wynagrodzenia, stosujemy stawki godzinowe za każdą godzinę pracy kancelarii w danej sprawie.
Przy stałej obsłudze prawnej przedsiębiorców stosujemy ryczałt miesięczny, czyli stałą miesięczną kwotę wynagrodzenia, za którą prowadzona jest kompleksowa i ciągła obsługa prawna.
W sprawach, w których wartość przedmiotu sporu jest znaczna, a ostateczny wynik jest niepewny, istnieje możliwość ustalenia wynagrodzenia uzależnionego od wysokości zasądzonej kwoty. Wówczas za zgodą Klienta ustalamy wynagrodzenie podstawowe i dodatkowe tzw. premię za sukces stanowiącej procent od wygranej kwoty.
W przypadkach zlecenia kancelarii zastępstwa prawnego w postępowaniach sądowych, administracyjnych i podatkowych, stosujemy stawki w oparciu o rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 21.10.2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 1804).
Wysokość ostatecznego wynagrodzenia całkowitego oraz sposobu jego zapłaty, każdorazowo jest uzgadniania indywidualnie z Klientem przed przyjęciem zlecenia, w zależności m. in. od etapu postępowania, skomplikowania (rodzaju) sprawy oraz wartości przedmiotu sporu.